Saobraćajpo općinamagodišnje2014–2025
Najviše u periodu 2025: Novi Grad Sarajevo (1.963), najmanje: Dobretići (2); cijela Federacija 18.569 vozila. Električna, hibridna i na prirodni plin.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
vozila, 2025. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 78 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2025 (18.569), dno 2014 (7.446). Najveći skok 2016 → 2017: +18,8 %. Ukupno 2014–2025: +149,4 %.
| Mjesto | vozila, 2025 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Novi Grad Sarajevo | 1.963 | 16,6 | 1 |
| Tuzla | 1.928 | 17,4 | 2 |
| Centar Sarajevo | 1.538 | 27,9 | 3 |
| Mostar | 1.379 | 13 | 4 |
| Novo Sarajevo | 1.331 | 20,5 | 5 |
| Ilidža | 1.118 | 16,8 | 6 |
| Zenica | 658 | 5,9 | 7 |
| Stari Grad Sarajevo | 619 | 16,7 | 8 |
| Tešanj | 578 | 13,4 | 9 |
| Vogošća | 399 | 15,1 | 10 |
| Živinice | 369 | 6,4 | 11 |
| Bihać | 325 | 5,8 | 12 |
| Lukavac | 325 | 7,3 | 13 |
| Visoko | 283 | 7,1 | 14 |
| Srebrenik | 268 | 6,8 | 15 |
| Gračanica | 263 | 5,8 | 16 |
| Gradačac | 245 | 6,2 | 17 |
| Hadžići | 241 | 10,1 | 18 |
| Travnik | 204 | 3,8 | 19 |
| Široki Brijeg | 190 | 6,6 | 20 |
| Cazin | 189 | 2,9 | 21 |
| Ljubuški | 178 | 6,3 | 22 |
| Čapljina | 174 | 6,7 | 23 |
| Čitluk | 173 | 9,5 | 24 |
| Kiseljak | 159 | 7,7 | 25 |
| Bugojno | 153 | 4,9 | 26 |
| Kalesija | 153 | 4,6 | 27 |
| Ilijaš | 152 | 7,8 | 28 |
| Vitez | 147 | 5,7 | 29 |
| Livno | 140 | 4,1 | 30 |
| Maglaj | 120 | 5,2 | 31 |
| Banovići | 119 | 5,2 | 32 |
| Goražde | 118 | 5,6 | 33 |
| Kakanj | 118 | 3,2 | 34 |
| Sanski Most | 114 | 2,7 | 35 |
| Konjic | 105 | 4,2 | 36 |
| Zavidovići | 98 | 2,7 | 37 |
| Žepče | 96 | 3,2 | 38 |
| Tomislavgrad | 93 | 2,9 | 39 |
| Posušje | 91 | 4,4 | 40 |
| Novi Travnik | 87 | 3,7 | 41 |
| Velika Kladuša | 77 | 1,9 | 42 |
| Doboj Jug | 76 | 18,4 | 43 |
| Orašje | 72 | 3,6 | 44 |
| Drvar | 72 | 10,2 | 45 |
| Grude | 69 | 4 | 46 |
| Jajce | 67 | 2,5 | 47 |
| Stolac | 66 | 4,6 | 48 |
| Doboj Istok | 66 | 6,4 | 49 |
| Bosanska Krupa | 61 | 2,4 | 50 |
| Breza | 60 | 4,2 | 51 |
| Odžak | 56 | 3 | 52 |
| Usora | 55 | 8,3 | 53 |
| Vareš | 54 | 6,1 | 54 |
| Bosanski Petrovac | 52 | 7,1 | 55 |
| Kreševo | 51 | 9,7 | 56 |
| Kladanj | 51 | 4,1 | 57 |
| Donji Vakuf | 48 | 3,4 | 58 |
| Fojnica | 46 | 3,7 | 59 |
| Olovo | 46 | 4,5 | 60 |
| Busovača | 45 | 2,5 | 61 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 43 | 2,1 | 62 |
| Ključ | 40 | 2,4 | 63 |
| Jablanica | 36 | 3,6 | 64 |
| Teočak | 36 | 4,8 | 65 |
| Trnovo (FBiH) | 32 | 21,3 | 66 |
| Prozor-Rama | 28 | 2 | 67 |
| Neum | 24 | 5,2 | 68 |
| Kupres | 23 | 4,5 | 69 |
| Čelić | 22 | 2,1 | 70 |
| Glamoč | 22 | 5,7 | 71 |
| Domaljevac-Šamac | 18 | 3,8 | 72 |
| Bužim | 15 | 0,8 | 73 |
| Sapna | 15 | 1,3 | 74 |
| Bosansko Grahovo | 9 | 3,7 | 75 |
| Foča-Ustikolina | 8 | 4,1 | 76 |
| Pale-Prača | 5 | 5,5 | 77 |
| Dobretići | 2 | 1,2 | 78 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „REGISTROVANA CESTOVNA MOTORNA VOZILA PO OPĆINAMA”, serija „3. PUTNIČKA VOZILA po tipu pogonske energije i obimu motora: ALTERNATIVNA ENERGIJA: ukupno · Ukupno”. Zadnji podatak 2025. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.