Turizampo općinamamjesečno2014-01–2025-12
Najviše u periodu decembar 2025: Ilidža (6.265), najmanje: Doboj Jug (0); cijela Federacija 33.143 dolazaka.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
dolazaka, decembar 2025. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 71 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh maj 2025 (40.652), dno april 2020 (601). Najveći skok maj 2020 → juni 2020: +445 %. Ukupno januar 2014–decembar 2025: +251,8 %.
| Mjesto | dolazaka, decembar 2025 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Ilidža | 6.265 | 93,9 | 1 |
| Olovo | 3.797 | 373,2 | 2 |
| Centar Sarajevo | 2.238 | 40,6 | 3 |
| Tuzla | 2.062 | 18,6 | 4 |
| Travnik | 2.059 | 38,5 | 5 |
| Mostar | 1.996 | 18,9 | 6 |
| Hadžići | 1.927 | 80,7 | 7 |
| Novo Sarajevo | 1.489 | 23 | 8 |
| Trnovo (FBiH) | 1.339 | 891,5 | 9 |
| Bihać | 1.308 | 23,2 | 10 |
| Stari Grad Sarajevo | 1.008 | 27,3 | 11 |
| Novi Grad Sarajevo | 823 | 6,9 | 12 |
| Vitez | 656 | 25,4 | 13 |
| Zenica | 630 | 5,7 | 14 |
| Konjic | 586 | 23,3 | 15 |
| Neum | 445 | 95,6 | 16 |
| Visoko | 406 | 10,2 | 17 |
| Čitluk | 312 | 17,2 | 18 |
| Cazin | 310 | 4,7 | 19 |
| Srebrenik | 266 | 6,7 | 20 |
| Gračanica | 233 | 5,2 | 21 |
| Livno | 209 | 6,1 | 22 |
| Tešanj | 190 | 4,4 | 23 |
| Kupres | 174 | 34,4 | 24 |
| Fojnica | 157 | 12,7 | 25 |
| Ljubuški | 141 | 5 | 26 |
| Orašje | 139 | 7 | 27 |
| Čapljina | 122 | 4,7 | 28 |
| Lukavac | 112 | 2,5 | 29 |
| Bugojno | 109 | 3,5 | 30 |
| Tomislavgrad | 107 | 3,4 | 31 |
| Banovići | 107 | 4,7 | 32 |
| Jajce | 105 | 3,9 | 33 |
| Goražde | 99 | 4,7 | 34 |
| Velika Kladuša | 87 | 2,2 | 35 |
| Bosanska Krupa | 86 | 3,4 | 36 |
| Kiseljak | 83 | 4 | 37 |
| Kladanj | 83 | 6,7 | 38 |
| Ključ | 68 | 4,1 | 39 |
| Usora | 67 | 10,1 | 40 |
| Žepče | 67 | 2,2 | 41 |
| Sanski Most | 63 | 1,5 | 42 |
| Stolac | 59 | 4,1 | 43 |
| Bužim | 58 | 3 | 44 |
| Kakanj | 53 | 1,4 | 45 |
| Novi Travnik | 50 | 2,1 | 46 |
| Široki Brijeg | 49 | 1,7 | 47 |
| Kreševo | 45 | 8,5 | 48 |
| Vogošća | 45 | 1,7 | 49 |
| Posušje | 45 | 2,2 | 50 |
| Gradačac | 37 | 0,9 | 51 |
| Maglaj | 35 | 1,5 | 52 |
| Živinice | 30 | 0,5 | 53 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 21 | 1 | 54 |
| Grude | 21 | 1,2 | 55 |
| Odžak | 19 | 1 | 56 |
| Zavidovići | 10 | 0,3 | 57 |
| Jablanica | 9 | 0,9 | 58 |
| Vareš | 7 | 0,8 | 59 |
| Breza | 6 | 0,4 | 60 |
| Foča-Ustikolina | 5 | 2,6 | 61 |
| Busovača | 3 | 0,2 | 62 |
| Ilijaš | 2 | 0,1 | 63 |
| Pale-Prača | 2 | 2,2 | 64 |
| Ravno | 2 | 0,6 | 65 |
| Doboj Jug | 0 | 0 | 66 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „DOLASCI I NOĆENJE TURISTA PO OPĆINAMA, GODINAMA I MJESECIMA”, serija „Dolasci · Domaći”. Zadnji podatak decembar 2025. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.