Turizampo općinamamjesečno2014-01–2025-12
Najviše u periodu decembar 2025: Ilidža (13.268), najmanje: Vareš (0); cijela Federacija 47.111 dolazaka.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
dolazaka, decembar 2025. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 71 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh juli 2024 (159.385), dno april 2020 (159). Najveći skok maj 2020 → juni 2020: +1.015,1 %. Ukupno januar 2014–decembar 2025: +243,5 %.
| Mjesto | dolazaka, decembar 2025 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Ilidža | 13.268 | 198,8 | 1 |
| Centar Sarajevo | 7.137 | 129,3 | 2 |
| Stari Grad Sarajevo | 6.741 | 182,3 | 3 |
| Novi Grad Sarajevo | 2.794 | 23,6 | 4 |
| Mostar | 2.749 | 26 | 5 |
| Novo Sarajevo | 2.036 | 31,4 | 6 |
| Bihać | 1.604 | 28,5 | 7 |
| Čitluk | 1.493 | 82,3 | 8 |
| Neum | 1.389 | 298,5 | 9 |
| Tuzla | 1.132 | 10,2 | 10 |
| Trnovo (FBiH) | 763 | 508 | 11 |
| Hadžići | 635 | 26,6 | 12 |
| Zenica | 556 | 5 | 13 |
| Travnik | 510 | 9,5 | 14 |
| Vitez | 308 | 11,9 | 15 |
| Visoko | 308 | 7,7 | 16 |
| Orašje | 303 | 15,3 | 17 |
| Ljubuški | 273 | 9,7 | 18 |
| Čapljina | 269 | 10,3 | 19 |
| Srebrenik | 263 | 6,6 | 20 |
| Kupres | 209 | 41,3 | 21 |
| Gračanica | 171 | 3,8 | 22 |
| Olovo | 156 | 15,3 | 23 |
| Jajce | 132 | 4,8 | 24 |
| Kiseljak | 128 | 6,2 | 25 |
| Žepče | 122 | 4 | 26 |
| Tešanj | 116 | 2,7 | 27 |
| Velika Kladuša | 114 | 2,8 | 28 |
| Tomislavgrad | 108 | 3,4 | 29 |
| Široki Brijeg | 92 | 3,2 | 30 |
| Grude | 86 | 5 | 31 |
| Kreševo | 80 | 15,2 | 32 |
| Banovići | 79 | 3,5 | 33 |
| Livno | 74 | 2,2 | 34 |
| Konjic | 71 | 2,8 | 35 |
| Ključ | 67 | 4 | 36 |
| Lukavac | 65 | 1,5 | 37 |
| Bosanska Krupa | 64 | 2,5 | 38 |
| Stolac | 63 | 4,3 | 39 |
| Vogošća | 59 | 2,2 | 40 |
| Živinice | 53 | 0,9 | 41 |
| Kakanj | 52 | 1,4 | 42 |
| Novi Travnik | 50 | 2,1 | 43 |
| Posušje | 50 | 2,4 | 44 |
| Cazin | 45 | 0,7 | 45 |
| Usora | 44 | 6,7 | 46 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 34 | 1,6 | 47 |
| Goražde | 34 | 1,6 | 48 |
| Bugojno | 28 | 0,9 | 49 |
| Doboj Jug | 20 | 4,8 | 50 |
| Sanski Most | 20 | 0,5 | 51 |
| Odžak | 19 | 1 | 52 |
| Maglaj | 17 | 0,7 | 53 |
| Bužim | 13 | 0,7 | 54 |
| Fojnica | 12 | 1 | 55 |
| Gradačac | 11 | 0,3 | 56 |
| Zavidovići | 10 | 0,3 | 57 |
| Kladanj | 6 | 0,5 | 58 |
| Busovača | 4 | 0,2 | 59 |
| Breza | 2 | 0,1 | 60 |
| Ilijaš | 0 | 0 | 61 |
| Jablanica | 0 | 0 | 62 |
| Pale-Prača | 0 | 0 | 63 |
| Foča-Ustikolina | 0 | 0 | 64 |
| Ravno | 0 | 0 | 65 |
| Vareš | 0 | 0 | 66 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „DOLASCI I NOĆENJE TURISTA PO OPĆINAMA, GODINAMA I MJESECIMA”, serija „Dolasci · Strani”. Zadnji podatak decembar 2025. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.