Privredapo općinamagodišnje2012–2024
Najviše u periodu 2024: Ilidža (291), najmanje: Dobretići (1); cijela Federacija 3.482 subjekata.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
subjekata, 2024. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 79 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2023 (3.483), dno 2012 (2.769). Najveći skok 2018 → 2019: +13,4 %. Ukupno 2012–2024: +25,7 %.
| Mjesto | subjekata, 2024 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Ilidža | 291 | 4,4 | 1 |
| Mostar | 243 | 2,3 | 2 |
| Tuzla | 230 | 2,1 | 3 |
| Novi Grad Sarajevo | 225 | 1,9 | 4 |
| Novo Sarajevo | 215 | 3,3 | 5 |
| Centar Sarajevo | 198 | 3,6 | 6 |
| Bihać | 105 | 1,9 | 7 |
| Zenica | 94 | 0,8 | 8 |
| Cazin | 89 | 1,3 | 9 |
| Stari Grad Sarajevo | 66 | 1,8 | 10 |
| Posušje | 65 | 3,2 | 11 |
| Široki Brijeg | 65 | 2,2 | 12 |
| Tešanj | 65 | 1,5 | 13 |
| Tomislavgrad | 63 | 2 | 14 |
| Gračanica | 63 | 1,4 | 15 |
| Gradačac | 61 | 1,6 | 16 |
| Živinice | 61 | 1,1 | 17 |
| Ljubuški | 60 | 2,1 | 18 |
| Livno | 59 | 1,7 | 19 |
| Velika Kladuša | 58 | 1,4 | 20 |
| Zavidovići | 56 | 1,6 | 21 |
| Lukavac | 53 | 1,2 | 22 |
| Vogošća | 51 | 1,9 | 23 |
| Čitluk | 51 | 2,8 | 24 |
| Hadžići | 48 | 2 | 25 |
| Srebrenik | 42 | 1,1 | 26 |
| Visoko | 41 | 1 | 27 |
| Žepče | 40 | 1,3 | 28 |
| Travnik | 40 | 0,7 | 29 |
| Sanski Most | 37 | 0,9 | 30 |
| Kalesija | 34 | 1 | 31 |
| Bosanska Krupa | 33 | 1,3 | 32 |
| Kiseljak | 30 | 1,4 | 33 |
| Konjic | 29 | 1,2 | 34 |
| Grude | 27 | 1,6 | 35 |
| Bugojno | 26 | 0,8 | 36 |
| Orašje | 26 | 1,3 | 37 |
| Vitez | 24 | 0,9 | 38 |
| Čapljina | 22 | 0,8 | 39 |
| Prozor-Rama | 21 | 1,5 | 40 |
| Maglaj | 21 | 0,9 | 41 |
| Busovača | 19 | 1,1 | 42 |
| Doboj Istok | 19 | 1,9 | 43 |
| Jajce | 18 | 0,7 | 44 |
| Bužim | 17 | 0,9 | 45 |
| Odžak | 17 | 0,9 | 46 |
| Ilijaš | 16 | 0,8 | 47 |
| Banovići | 16 | 0,7 | 48 |
| Kladanj | 15 | 1,2 | 49 |
| Kakanj | 15 | 0,4 | 50 |
| Breza | 14 | 1 | 51 |
| Ključ | 14 | 0,8 | 52 |
| Čelić | 14 | 1,3 | 53 |
| Jablanica | 13 | 1,3 | 54 |
| Goražde | 12 | 0,6 | 55 |
| Stolac | 11 | 0,8 | 56 |
| Doboj Jug | 11 | 2,7 | 57 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 9 | 0,4 | 58 |
| Trnovo (FBiH) | 8 | 5,3 | 59 |
| Neum | 8 | 1,7 | 60 |
| Ravno | 8 | 2,5 | 61 |
| Usora | 8 | 1,2 | 62 |
| Domaljevac-Šamac | 8 | 1,7 | 63 |
| Donji Vakuf | 8 | 0,6 | 64 |
| Kupres | 7 | 1,4 | 65 |
| Novi Travnik | 7 | 0,3 | 66 |
| Fojnica | 7 | 0,6 | 67 |
| Sapna | 6 | 0,5 | 68 |
| Teočak | 6 | 0,8 | 69 |
| Olovo | 4 | 0,4 | 70 |
| Vareš | 4 | 0,4 | 71 |
| Drvar | 4 | 0,6 | 72 |
| Kreševo | 3 | 0,6 | 73 |
| Bosansko Grahovo | 3 | 1,2 | 74 |
| Glamoč | 3 | 0,8 | 75 |
| Bosanski Petrovac | 1 | 0,1 | 76 |
| Dobretići | 1 | 0,6 | 77 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „POSLOVNI SUBJEKTI I NJIHOVI DIJELOVI U FBIH PO DJELATNOSTIMA, KANTONIMA I OPĆINAMA”, serija „Pravne osobe/lica · F-Građevinarstvo”. Zadnji podatak 2024. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.