Privredapo općinamagodišnje2012–2024
Najviše u periodu 2024: Mostar (356), najmanje: Ravno (2); cijela Federacija 6.739 subjekata.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
subjekata, 2024. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 79 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2023 (6.932), dno 2012 (5.336). Najveći skok 2018 → 2019: +12,1 %. Ukupno 2012–2024: +26,3 %.
| Mjesto | subjekata, 2024 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Mostar | 356 | 3,4 | 1 |
| Ilidža | 338 | 5,1 | 2 |
| Tuzla | 266 | 2,4 | 3 |
| Novi Grad Sarajevo | 247 | 2,1 | 4 |
| Zenica | 226 | 2 | 5 |
| Tešanj | 223 | 5,2 | 6 |
| Gračanica | 213 | 4,7 | 7 |
| Bihać | 212 | 3,8 | 8 |
| Gradačac | 194 | 4,9 | 9 |
| Centar Sarajevo | 193 | 3,5 | 10 |
| Novo Sarajevo | 183 | 2,8 | 11 |
| Široki Brijeg | 174 | 6 | 12 |
| Cazin | 160 | 2,4 | 13 |
| Travnik | 157 | 2,9 | 14 |
| Visoko | 144 | 3,6 | 15 |
| Bugojno | 141 | 4,5 | 16 |
| Živinice | 134 | 2,3 | 17 |
| Čitluk | 120 | 6,6 | 18 |
| Vitez | 119 | 4,6 | 19 |
| Vogošća | 118 | 4,5 | 20 |
| Lukavac | 113 | 2,5 | 21 |
| Velika Kladuša | 107 | 2,6 | 22 |
| Žepče | 105 | 3,5 | 23 |
| Livno | 100 | 2,9 | 24 |
| Srebrenik | 95 | 2,4 | 25 |
| Stari Grad Sarajevo | 93 | 2,5 | 26 |
| Posušje | 93 | 4,5 | 27 |
| Tomislavgrad | 89 | 2,8 | 28 |
| Hadžići | 89 | 3,7 | 29 |
| Ljubuški | 89 | 3,2 | 30 |
| Ilijaš | 85 | 4,3 | 31 |
| Bosanska Krupa | 81 | 3,2 | 32 |
| Sanski Most | 76 | 1,8 | 33 |
| Kiseljak | 75 | 3,6 | 34 |
| Novi Travnik | 74 | 3,1 | 35 |
| Zavidovići | 68 | 1,9 | 36 |
| Goražde | 65 | 3,1 | 37 |
| Grude | 62 | 3,6 | 38 |
| Kalesija | 62 | 1,9 | 39 |
| Jajce | 61 | 2,2 | 40 |
| Kakanj | 59 | 1,6 | 41 |
| Čapljina | 58 | 2,2 | 42 |
| Odžak | 56 | 3 | 43 |
| Busovača | 55 | 3,1 | 44 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 53 | 2,5 | 45 |
| Konjic | 53 | 2,1 | 46 |
| Maglaj | 49 | 2,1 | 47 |
| Orašje | 47 | 2,4 | 48 |
| Kreševo | 44 | 8,3 | 49 |
| Donji Vakuf | 41 | 2,9 | 50 |
| Drvar | 41 | 5,8 | 51 |
| Ključ | 39 | 2,3 | 52 |
| Bosanski Petrovac | 38 | 5,2 | 53 |
| Kladanj | 38 | 3,1 | 54 |
| Usora | 37 | 5,6 | 55 |
| Stolac | 36 | 2,5 | 56 |
| Prozor-Rama | 35 | 2,5 | 57 |
| Bužim | 30 | 1,6 | 58 |
| Doboj Istok | 29 | 2,8 | 59 |
| Fojnica | 28 | 2,3 | 60 |
| Breza | 28 | 2 | 61 |
| Olovo | 28 | 2,8 | 62 |
| Kupres | 27 | 5,3 | 63 |
| Banovići | 26 | 1,1 | 64 |
| Jablanica | 24 | 2,4 | 65 |
| Doboj Jug | 24 | 5,8 | 66 |
| Glamoč | 23 | 6 | 67 |
| Vareš | 20 | 2,2 | 68 |
| Bosansko Grahovo | 17 | 6,9 | 69 |
| Domaljevac-Šamac | 13 | 2,7 | 70 |
| Čelić | 13 | 1,2 | 71 |
| Neum | 10 | 2,1 | 72 |
| Teočak | 4 | 0,5 | 73 |
| Dobretići | 4 | 2,5 | 74 |
| Pale-Prača | 3 | 3,3 | 75 |
| Sapna | 3 | 0,3 | 76 |
| Trnovo (FBiH) | 2 | 1,3 | 77 |
| Foča-Ustikolina | 2 | 1 | 78 |
| Ravno | 2 | 0,6 | 79 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „POSLOVNI SUBJEKTI I NJIHOVI DIJELOVI U FBIH PO DJELATNOSTIMA, KANTONIMA I OPĆINAMA”, serija „Pravne osobe/lica · C-Prerađivačka industrija”. Zadnji podatak 2024. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.