Privredapo općinamagodišnje2012–2024
Najviše u periodu 2024: Centar Sarajevo (401), najmanje: Donji Vakuf (1); cijela Federacija 1.981 subjekata.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
subjekata, 2024. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 79 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2024 (1.981), dno 2012 (1.092). Najveći skok 2018 → 2019: +18,3 %. Ukupno 2012–2024: +81,4 %.
| Mjesto | subjekata, 2024 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Centar Sarajevo | 401 | 7,3 | 1 |
| Novo Sarajevo | 290 | 4,5 | 2 |
| Novi Grad Sarajevo | 179 | 1,5 | 3 |
| Mostar | 179 | 1,7 | 4 |
| Ilidža | 134 | 2 | 5 |
| Tuzla | 126 | 1,1 | 6 |
| Stari Grad Sarajevo | 75 | 2 | 7 |
| Zenica | 52 | 0,5 | 8 |
| Bihać | 47 | 0,8 | 9 |
| Široki Brijeg | 31 | 1,1 | 10 |
| Vogošća | 29 | 1,1 | 11 |
| Ljubuški | 25 | 0,9 | 12 |
| Čitluk | 25 | 1,4 | 13 |
| Livno | 19 | 0,6 | 14 |
| Tešanj | 18 | 0,4 | 15 |
| Visoko | 16 | 0,4 | 16 |
| Živinice | 16 | 0,3 | 17 |
| Gradačac | 15 | 0,4 | 18 |
| Cazin | 14 | 0,2 | 19 |
| Velika Kladuša | 14 | 0,3 | 20 |
| Travnik | 14 | 0,3 | 21 |
| Tomislavgrad | 13 | 0,4 | 22 |
| Gračanica | 13 | 0,3 | 23 |
| Vitez | 12 | 0,5 | 24 |
| Posušje | 12 | 0,6 | 25 |
| Srebrenik | 12 | 0,3 | 26 |
| Bugojno | 11 | 0,3 | 27 |
| Grude | 11 | 0,6 | 28 |
| Kiseljak | 10 | 0,5 | 29 |
| Lukavac | 10 | 0,2 | 30 |
| Sanski Most | 8 | 0,2 | 31 |
| Odžak | 8 | 0,4 | 32 |
| Kakanj | 8 | 0,2 | 33 |
| Maglaj | 8 | 0,3 | 34 |
| Novi Travnik | 7 | 0,3 | 35 |
| Hadžići | 7 | 0,3 | 36 |
| Goražde | 7 | 0,3 | 37 |
| Bosanska Krupa | 7 | 0,3 | 38 |
| Jajce | 7 | 0,3 | 39 |
| Orašje | 6 | 0,3 | 40 |
| Doboj Jug | 6 | 1,5 | 41 |
| Žepče | 6 | 0,2 | 42 |
| Ilijaš | 5 | 0,3 | 43 |
| Čapljina | 5 | 0,2 | 44 |
| Kalesija | 5 | 0,2 | 45 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 4 | 0,2 | 46 |
| Prozor-Rama | 4 | 0,3 | 47 |
| Stolac | 4 | 0,3 | 48 |
| Bužim | 4 | 0,2 | 49 |
| Zavidovići | 4 | 0,1 | 50 |
| Busovača | 3 | 0,2 | 51 |
| Jablanica | 3 | 0,3 | 52 |
| Konjic | 3 | 0,1 | 53 |
| Čelić | 3 | 0,3 | 54 |
| Vareš | 3 | 0,3 | 55 |
| Kupres | 2 | 0,4 | 56 |
| Kreševo | 2 | 0,4 | 57 |
| Ključ | 2 | 0,1 | 58 |
| Kladanj | 2 | 0,2 | 59 |
| Drvar | 2 | 0,3 | 60 |
| Glamoč | 2 | 0,5 | 61 |
| Fojnica | 1 | 0,1 | 62 |
| Breza | 1 | 0,1 | 63 |
| Pale-Prača | 1 | 1,1 | 64 |
| Neum | 1 | 0,2 | 65 |
| Usora | 1 | 0,2 | 66 |
| Bosanski Petrovac | 1 | 0,1 | 67 |
| Banovići | 1 | 0 | 68 |
| Doboj Istok | 1 | 0,1 | 69 |
| Sapna | 1 | 0,1 | 70 |
| Olovo | 1 | 0,1 | 71 |
| Donji Vakuf | 1 | 0,1 | 72 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „POSLOVNI SUBJEKTI I NJIHOVI DIJELOVI U FBIH PO DJELATNOSTIMA, KANTONIMA I OPĆINAMA”, serija „Pravne osobe/lica · J-Informacije i komunikacije”. Zadnji podatak 2024. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.