Privredapo općinamagodišnje2012–2024
Najviše u periodu 2024: Centar Sarajevo (251), najmanje: Doboj Istok (1); cijela Federacija 2.209 subjekata.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
subjekata, 2024. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 79 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2024 (2.209), dno 2012 (1.060). Najveći skok 2018 → 2019: +21,9 %. Ukupno 2012–2024: +108,4 %.
| Mjesto | subjekata, 2024 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Centar Sarajevo | 251 | 4,5 | 1 |
| Stari Grad Sarajevo | 215 | 5,8 | 2 |
| Ilidža | 180 | 2,7 | 3 |
| Novo Sarajevo | 167 | 2,6 | 4 |
| Mostar | 155 | 1,5 | 5 |
| Novi Grad Sarajevo | 119 | 1 | 6 |
| Tuzla | 103 | 0,9 | 7 |
| Bihać | 97 | 1,7 | 8 |
| Čitluk | 90 | 5 | 9 |
| Zenica | 58 | 0,5 | 10 |
| Livno | 42 | 1,2 | 11 |
| Travnik | 37 | 0,7 | 12 |
| Cazin | 35 | 0,5 | 13 |
| Velika Kladuša | 35 | 0,9 | 14 |
| Tomislavgrad | 31 | 1 | 15 |
| Živinice | 30 | 0,5 | 16 |
| Čapljina | 26 | 1 | 17 |
| Vogošća | 25 | 0,9 | 18 |
| Bugojno | 22 | 0,7 | 19 |
| Goražde | 21 | 1 | 20 |
| Srebrenik | 21 | 0,5 | 21 |
| Hadžići | 20 | 0,8 | 22 |
| Široki Brijeg | 19 | 0,7 | 23 |
| Ljubuški | 19 | 0,7 | 24 |
| Tešanj | 19 | 0,4 | 25 |
| Neum | 17 | 3,7 | 26 |
| Bosanska Krupa | 17 | 0,7 | 27 |
| Konjic | 16 | 0,6 | 28 |
| Lukavac | 16 | 0,4 | 29 |
| Posušje | 14 | 0,7 | 30 |
| Ključ | 14 | 0,8 | 31 |
| Gradačac | 13 | 0,3 | 32 |
| Orašje | 12 | 0,6 | 33 |
| Visoko | 11 | 0,3 | 34 |
| Gračanica | 11 | 0,2 | 35 |
| Kupres | 10 | 2 | 36 |
| Trnovo (FBiH) | 10 | 6,7 | 37 |
| Sanski Most | 10 | 0,2 | 38 |
| Kalesija | 10 | 0,3 | 39 |
| Vitez | 9 | 0,3 | 40 |
| Prozor-Rama | 9 | 0,6 | 41 |
| Bužim | 9 | 0,5 | 42 |
| Odžak | 9 | 0,5 | 43 |
| Zavidovići | 9 | 0,3 | 44 |
| Busovača | 8 | 0,4 | 45 |
| Fojnica | 8 | 0,6 | 46 |
| Bosanski Petrovac | 8 | 1,1 | 47 |
| Doboj Jug | 8 | 1,9 | 48 |
| Donji Vakuf | 8 | 0,6 | 49 |
| Jajce | 8 | 0,3 | 50 |
| Ilijaš | 7 | 0,4 | 51 |
| Olovo | 7 | 0,7 | 52 |
| Breza | 6 | 0,4 | 53 |
| Jablanica | 6 | 0,6 | 54 |
| Grude | 6 | 0,3 | 55 |
| Maglaj | 6 | 0,3 | 56 |
| Kakanj | 5 | 0,1 | 57 |
| Žepče | 5 | 0,2 | 58 |
| Drvar | 5 | 0,7 | 59 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 4 | 0,2 | 60 |
| Kiseljak | 4 | 0,2 | 61 |
| Ravno | 4 | 1,2 | 62 |
| Sapna | 4 | 0,4 | 63 |
| Bosansko Grahovo | 4 | 1,6 | 64 |
| Novi Travnik | 3 | 0,1 | 65 |
| Stolac | 3 | 0,2 | 66 |
| Usora | 3 | 0,5 | 67 |
| Kladanj | 3 | 0,2 | 68 |
| Domaljevac-Šamac | 2 | 0,4 | 69 |
| Banovići | 2 | 0,1 | 70 |
| Čelić | 2 | 0,2 | 71 |
| Vareš | 2 | 0,2 | 72 |
| Glamoč | 2 | 0,5 | 73 |
| Kreševo | 1 | 0,2 | 74 |
| Foča-Ustikolina | 1 | 0,5 | 75 |
| Doboj Istok | 1 | 0,1 | 76 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „POSLOVNI SUBJEKTI I NJIHOVI DIJELOVI U FBIH PO DJELATNOSTIMA, KANTONIMA I OPĆINAMA”, serija „Pravne osobe/lica · I-Djelatnosti pružanja smještaja te pripreme i usluživanja hrane (hotelijerstvo i ugostiteljstvo)”. Zadnji podatak 2024. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.