Saobraćajpo općinamagodišnje2014–2025
Najviše u periodu 2025: Mostar (1.286), najmanje: Dobretići (1); cijela Federacija 13.674 vozila.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
vozila, 2025. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 78 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2025 (13.674), dno 2014 (4.534). Najveći skok 2021 → 2022: +20,9 %. Ukupno 2014–2025: +201,6 %.
| Mjesto | vozila, 2025 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Mostar | 1.286 | 12,2 | 1 |
| Tuzla | 813 | 7,3 | 2 |
| Centar Sarajevo | 733 | 13,3 | 3 |
| Novi Grad Sarajevo | 725 | 6,1 | 4 |
| Zenica | 701 | 6,3 | 5 |
| Novo Sarajevo | 464 | 7,2 | 6 |
| Bihać | 434 | 7,7 | 7 |
| Ilidža | 431 | 6,5 | 8 |
| Stari Grad Sarajevo | 419 | 11,3 | 9 |
| Orašje | 372 | 18,7 | 10 |
| Gračanica | 347 | 7,7 | 11 |
| Lukavac | 275 | 6,2 | 12 |
| Visoko | 269 | 6,7 | 13 |
| Gradačac | 262 | 6,7 | 14 |
| Cazin | 259 | 3,9 | 15 |
| Livno | 255 | 7,5 | 16 |
| Ljubuški | 246 | 8,7 | 17 |
| Tešanj | 244 | 5,7 | 18 |
| Travnik | 236 | 4,4 | 19 |
| Odžak | 221 | 11,7 | 20 |
| Vitez | 206 | 8 | 21 |
| Živinice | 205 | 3,5 | 22 |
| Vogošća | 194 | 7,4 | 23 |
| Čitluk | 174 | 9,6 | 24 |
| Srebrenik | 164 | 4,1 | 25 |
| Hadžići | 154 | 6,4 | 26 |
| Kiseljak | 151 | 7,3 | 27 |
| Čapljina | 145 | 5,5 | 28 |
| Sanski Most | 143 | 3,4 | 29 |
| Kakanj | 142 | 3,8 | 30 |
| Jajce | 142 | 5,2 | 31 |
| Žepče | 139 | 4,6 | 32 |
| Velika Kladuša | 132 | 3,3 | 33 |
| Široki Brijeg | 131 | 4,5 | 34 |
| Bugojno | 129 | 4,1 | 35 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 121 | 5,8 | 36 |
| Bosanska Krupa | 121 | 4,7 | 37 |
| Novi Travnik | 112 | 4,7 | 38 |
| Tomislavgrad | 112 | 3,5 | 39 |
| Posušje | 108 | 5,3 | 40 |
| Busovača | 101 | 5,6 | 41 |
| Grude | 98 | 5,7 | 42 |
| Kalesija | 98 | 3 | 43 |
| Zavidovići | 94 | 2,6 | 44 |
| Neum | 92 | 19,8 | 45 |
| Maglaj | 92 | 4 | 46 |
| Bužim | 82 | 4,2 | 47 |
| Goražde | 81 | 3,9 | 48 |
| Doboj Istok | 78 | 7,6 | 49 |
| Konjic | 74 | 2,9 | 50 |
| Ilijaš | 73 | 3,7 | 51 |
| Banovići | 72 | 3,2 | 52 |
| Breza | 55 | 3,9 | 53 |
| Fojnica | 54 | 4,4 | 54 |
| Jablanica | 50 | 4,9 | 55 |
| Kreševo | 50 | 9,5 | 56 |
| Usora | 49 | 7,4 | 57 |
| Domaljevac-Šamac | 46 | 9,6 | 58 |
| Kladanj | 46 | 3,7 | 59 |
| Donji Vakuf | 45 | 3,2 | 60 |
| Stolac | 41 | 2,8 | 61 |
| Ključ | 38 | 2,3 | 62 |
| Doboj Jug | 32 | 7,7 | 63 |
| Čelić | 29 | 2,8 | 64 |
| Drvar | 28 | 4 | 65 |
| Prozor-Rama | 24 | 1,7 | 66 |
| Bosanski Petrovac | 21 | 2,9 | 67 |
| Vareš | 21 | 2,4 | 68 |
| Sapna | 20 | 1,8 | 69 |
| Trnovo (FBiH) | 19 | 12,6 | 70 |
| Olovo | 16 | 1,6 | 71 |
| Teočak | 13 | 1,8 | 72 |
| Glamoč | 9 | 2,3 | 73 |
| Kupres | 8 | 1,6 | 74 |
| Foča-Ustikolina | 3 | 1,6 | 75 |
| Bosansko Grahovo | 3 | 1,2 | 76 |
| Pale-Prača | 1 | 1,1 | 77 |
| Dobretići | 1 | 0,6 | 78 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „REGISTROVANA CESTOVNA MOTORNA VOZILA PO OPĆINAMA”, serija „2. MOTOCIKLI Prema obimu motora: Ukupno · Ukupno”. Zadnji podatak 2025. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.