Plaće i zaposlenostpo općinamagodišnje2017–2025
Najviše u periodu 2025: Centar Sarajevo (6.469), najmanje: Bosansko Grahovo (1); cijela Federacija 39.565 osoba.
Klikni naslov ili pritisni / za drugi indikator. Klik na mjesto na mapi ili u rangu stavlja ga u fokus; „Dodaj mjesto” ih poredi do pet.
osoba, 2025. Šest razreda, isti za sve periode, pa ista boja uvijek znači isto; legenda uz rang kaže koliko je mjesta u svakom. Pređi mišem preko mjesta da ga vidiš u trendu i rangu.
Federacija BiH u boji, 78 općina sivo; tanka linija je izabrani period.
Federacija BiH: Vrh 2025 (39.565), dno 2017 (33.677). Ukupno 2017–2025: +17,5 %.
| Mjesto | osoba, 2025 | na 1.000 st. | Rang |
|---|---|---|---|
| Centar Sarajevo | 6.469 | 117,2 | 1 |
| Mostar | 4.671 | 44,2 | 2 |
| Tuzla | 4.633 | 41,7 | 3 |
| Zenica | 2.923 | 26,4 | 4 |
| Novi Grad Sarajevo | 1.635 | 13,8 | 5 |
| Bihać | 1.628 | 28,9 | 6 |
| Novo Sarajevo | 1.608 | 24,8 | 7 |
| Travnik | 1.376 | 25,7 | 8 |
| Ilidža | 1.090 | 16,3 | 9 |
| Fojnica | 821 | 66,4 | 10 |
| Tešanj | 565 | 13,1 | 11 |
| Gračanica | 523 | 11,6 | 12 |
| Živinice | 484 | 8,4 | 13 |
| Livno | 479 | 14 | 14 |
| Stari Grad Sarajevo | 433 | 11,7 | 15 |
| Lukavac | 427 | 9,6 | 16 |
| Goražde | 423 | 20,2 | 17 |
| Gradačac | 366 | 9,3 | 18 |
| Doboj Istok | 359 | 35 | 19 |
| Cazin | 352 | 5,3 | 20 |
| Konjic | 351 | 14 | 21 |
| Sanski Most | 332 | 8 | 22 |
| Hadžići | 306 | 12,8 | 23 |
| Vogošća | 305 | 11,6 | 24 |
| Ljubuški | 296 | 10,5 | 25 |
| Bugojno | 291 | 9,2 | 26 |
| Orašje | 285 | 14,3 | 27 |
| Srebrenik | 253 | 6,4 | 28 |
| Čitluk | 235 | 13 | 29 |
| Žepče | 234 | 7,7 | 30 |
| Visoko | 233 | 5,8 | 31 |
| Velika Kladuša | 227 | 5,6 | 32 |
| Jajce | 223 | 8,2 | 33 |
| Grude | 216 | 12,5 | 34 |
| Čapljina | 216 | 8,3 | 35 |
| Zavidovići | 216 | 6 | 36 |
| Tomislavgrad | 212 | 6,7 | 37 |
| Široki Brijeg | 212 | 7,3 | 38 |
| Kakanj | 206 | 5,5 | 39 |
| Kalesija | 205 | 6,2 | 40 |
| Vitez | 203 | 7,9 | 41 |
| Kiseljak | 184 | 8,9 | 42 |
| Olovo | 170 | 16,7 | 43 |
| Novi Travnik | 164 | 6,9 | 44 |
| Stolac | 163 | 11,2 | 45 |
| Posušje | 158 | 7,7 | 46 |
| Banovići | 156 | 6,9 | 47 |
| Odžak | 137 | 7,3 | 48 |
| Maglaj | 135 | 5,8 | 49 |
| Bosanska Krupa | 127 | 5 | 50 |
| Prozor-Rama | 126 | 8,8 | 51 |
| Ilijaš | 123 | 6,3 | 52 |
| Gornji Vakuf-Uskoplje | 105 | 5 | 53 |
| Ključ | 93 | 5,6 | 54 |
| Vareš | 90 | 10,1 | 55 |
| Jablanica | 89 | 8,8 | 56 |
| Breza | 86 | 6,1 | 57 |
| Čelić | 84 | 8 | 58 |
| Kladanj | 83 | 6,7 | 59 |
| Bužim | 82 | 4,2 | 60 |
| Busovača | 77 | 4,3 | 61 |
| Donji Vakuf | 76 | 5,4 | 62 |
| Sapna | 67 | 6 | 63 |
| Drvar | 58 | 8,2 | 64 |
| Doboj Jug | 51 | 12,3 | 65 |
| Bosanski Petrovac | 50 | 6,8 | 66 |
| Usora | 48 | 7,3 | 67 |
| Kreševo | 40 | 7,6 | 68 |
| Neum | 37 | 8 | 69 |
| Teočak | 37 | 5 | 70 |
| Domaljevac-Šamac | 30 | 6,3 | 71 |
| Ravno | 28 | 8,7 | 72 |
| Kupres | 26 | 5,1 | 73 |
| Trnovo (FBiH) | 18 | 12 | 74 |
| Glamoč | 18 | 4,7 | 75 |
| Foča-Ustikolina | 15 | 7,8 | 76 |
| Pale-Prača | 11 | 12,2 | 77 |
| Bosansko Grahovo | 1 | 0,4 | 78 |
Izvor: Federalni zavod za statistiku, PX-Web, tabela „Tabela 5. ZAPOSLENOST PO OPĆINAMA I PODRUČJIMA KD BiH 2010”, serija „Q-Djelatnosti zdravstvene i socijalne zaštite”. Zadnji podatak 2025. Kantone i Federaciju izvor za ovu tabelu ne objavljuje, pa su oni zbir općina.